Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Haberler ve Sohbet / Ynt: Güncel Şehiriçi Ulaşımından Haberler
« Son İleti Gönderen: Doruk Kırbay Kasım 04, 2017, 00:23:28 »
Yeni nesil Sileo elektrikli otobüsler, Transist 2017 Fuarına damgasını vurdu

Toplu ulaşımda sıfır emisyon denildiğinde akla gelen Bozankaya, yeni nesil Sileo S10 ve S25 araçlarının gösterimini Türkiye’de ilk kez Transist 2017 Fuarı’nda gerçekleştirdi. Busworld 2017 Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan Sileo araçları, Türk halkı tarafından da yoğun ilgi gördü.
Yeni Sileo hakkında bir konuşma yapan Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay; “Elektrikli otobüsümüz Sileo’nun ilk neslini 4 yıl önce ürettik. Bu araçlarımız Türkiye’de çeşitli illerde 2,5 yıldır sorunsuz şekilde yolcu taşıyor. Transist 2017 Fuarı’nda sergilediğimiz araçlarımız ise Sileo modelimizin yeni nesilleridir. 4 saatlik şarjla kullanıma bağlı olarak 400 km’ye kadar mesafe kat edilebiliyor. Ayrıca rejeneratif enerji üretimiyle de aküleri yolda giderken doldurabilme imkanı bulunuyor. Tüm teknolojik alt yapıya sahip olan araçlarımız Türkiye’de ilk olarak 2018 yılında Elazığ ve Manisa illerinde hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

Bozankaya, elektrikli otobüsü Sileo’nun yeni neslini Türkiye’de ilk defa Transist 2017 Fuarı’nda tanıttı. Ulaşım alanında yeni teknolojilerin ve stratejilerin yer aldığı Transist 2017’de, Bozankaya, 10,7 m ve 25 m’lik yeni nesil elektrikli Sileo S10 ve S25 aracını sergiledi.
Ekim ayında Belçika’da düzenlenen Busworld 2017 fuarında dünya lansmanı yapılan Yeni Sileo’ya fuar ziyaretçilerinin ilgisi ise oldukça yoğundu. Bozankaya standında bir konuşma yapan Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay; “Elektrikli otobüsümüz Sileo’nun ilk neslini 4 yıl önce ürettik. Bu araçlarımız Türkiye’de çeşitli illerde 2,5 yıldır sorunsuz şekilde yolcu taşıyor. Transist 2017 Fuarı’nda sergilediğimiz araçlarımız ise Sileo modelimizin yeni nesilleridir. 4 saatlik şarjla kullanıma bağlı olarak 400 km’ye kadar mesafe kat edilebiliyor. Ayrıca rejeneratif enerji üretimiyle de aküleri yolda giderken doldurabilme imkanı bulunuyor.” dedi.
Türkiye’de bugüne kadar elektrikli otobüslerle ilgili yapılan 7 ihaleyi de kazandıklarını belirten Günay, “En son Manisa Büyükşehir Belediyesinin ihalesine tek teklif veren firma bizdik. Bu ihaleyi aldık ve 2018 yılında Manisa halkı sıfır emisyonlu, yeni nesil elektrikli otobüslerle güvenli yolculuk yapacak. Gelecek yıl Manisa’yla birlikte Elazığ ilimiz de yeni nesil Sileo’lara kavuşacak. Elazığ’a 15 adet 18 m’lik, Manisa’ya 22 adet 18 ve 25 m’lik araç teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Şehrin sessiz yıldızı: Yeni nesil Sileo elektrikli otobüsler
Bozankaya tarafından üretilen çevre dostu, sessiz, verimli ve sıfır emisyon özellikleriyle ön plana çıkan yeni nesil Sileo otobüsler, %100 elektrikli 10, 12, 18 ve 25 metre uzunluğunda modellere sahip. 4 saatlik bir şarjla 400 km mesafeyi kat edebilen Yeni Sileo, sahip olduğu rejeneratif enerji ile de fren enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp aracın bataryasını dinamik olarak şarj edebiliyor. İçten yanmalı motor yerine aks üzeri elektrikli motor kullanılması geniş ve ferah bir iç hacim yaratırken aracın yolcu taşıma kapasitesi de farklı uzunluklara göre 75 kişiden 232 kişiye kadar artırılabiliyor.
İlk nesil araca oranla ağırlığı artmadan araç iskeletinde farklı materyallerin de kullanıldığı yeni nesil Sileo’da tasarım da artık daha modern çizgileri barındırıyor. Modern şehirlerin yeni ulaşım aracı olmayı hedefleyen Yeni Sileo’nun tüm Ar-Ge geliştirmeleri Bozankaya Ar-Ge Merkezi’nde %100 yerli sermaye ve Türk mühendislerin çalışmalarıyla gerçekleştirildi. Hızlı yolcu indirme ve bindirme olanağı sağlayan %100 alçak tabanıyla Yeni Sileo, şehir içi ulaşımda sıfır emisyon ile çevre dostu bölgeler oluşturulmasına yardımcı olacak. Yeni nesil Sileo %75'e kadar fren enerjisini geri dönüştürebiliyor ve bu sayede sürüş mesafesini de büyük ölçüde artırabiliyor. Bir jeneratör görevi gören çekiş motoru, frenleme enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüyor ve sürüş esnasında bataryayı dinamik olarak şarj ediyor. Tüm yol koşulları dikkate alındığında Yeni Sileo ortalama 0,8 kWh/km tüketim sergiliyor. Yolculuk esnasında rahatsız edici hiçbir motor gürültüsü olmayan Yeni Sileo bu formuyla modern şehir hayatına da uyum sağlıyor.

Bozankaya Hakkında
1989 yılında Almanya’da %100 Türk sermayeli bir AR-GE şirketi olarak hizmet vermeye başlayan Bozankaya, elektrikli ticari araçlar ve raylı sistemler tasarımı ve üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Fikri mülkiyet hakları kendine ait araçlarını Ankara’da kendine ait üretim merkezlerinde üretmektedir. Bozankaya, 2016 yılı AR-GE harcamalarına cirosunun yüzde 11’i oranında pay ayırmıştır. Bu alanda Türkiye ortalaması binde 9, OECD ortalaması ise yüzde 2 oranındadır. Son 5 yılda gerçekleşen 22 Ar-Ge projesinin toplam bütçesi  20 milyon Euro’nun üzerindedir. AR-GE projeleriyle geliştirilen ürünlerin tamamı ticarileşmiş olup ürünler ile ithal ikamesi sağlandığından, önemli ölçüde kaynağın ülkemizde kalmasını sağladığı gibi aynı ürünlerin ihracatı ile de döviz girdisi gerçekleşmiştir. Ar-Ge alanındaki bu üstünlüğü Bozankaya’ya; her biri ilk yerli tasarım ve üretim olan; %100 elektrikli otobüs, %100 alçak tabanlı tramvay ve “Trambus” olarak adlandırılan modern troleybüs sistemi gibi yolcu ve çevre dostu, sıfır emisyonlu ürünleri %60’ları aşan yerlilik oranıyla yurt içi ve yurt dışına milli aracımız imajıyla satma başarısı katmıştır. Bozankaya, 2018 yılında Türkiye’nin ilk metro ihracatını gerçekleştirecektir.2• Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs Ürün Grubu, yetkili servislerine 6 ay süren bir eğitim başlattı.
• Eğitimi başarıyla tamamlayan Koluman Ankara ve Mengerler Ankara şubeleri “Otobüs ve Kamyon Üretici Standardında Hasar Onarım Merkezi”  ünvanını almaya hak kazandı.
• Ulaşım Dünyası olarak sizler için serfitika takdim törenindeydik.


Bu yıl kuruluşunun 50. Yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre en doğru hizmetleri sunmaya ve sunduğu servis ve hizmetleri genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda yetkili servislerine 6 aylık bir eğitim veren Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs Ürün Grubu, eğitimi başarıyla tamamlayan yetkili servisleri “Otobüs ve Kamyon Üretici Standardında hasar Onarım Merkezi” 1 Kasım günü gerçekleşen ödül töreninde ilk sertifikalarını verdi. Mercedes-Benz Otobüs Satış Sonrası Hizmetler Pazarlama Grup Müdürü Orhan Çavuş, Koluman Ankara Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Cevher ve Mengerler Ankara Genel Müdürü Ünal Keskin, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Yaşar Elidolu ve Kaporta Boya Servis Müdürü Sevinç Deniz’in katılımı ile gerçekleşen törenlerde, Koluman Ankara ve Mengerler Ankara Bayileri “Otobüs ve Kamyon Üretici Standardında Hasar Onarım Merkezi” sertifikasını almaya hak kazandı.
Müşterilerin araçlarının hasarlanması durumunda ilk günkü gibi güvenle ve konforla yola devam edebilmesi amacıyla bir çalışma başlatan Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs Ürün Grubu, yetkili servislerine 6 ay süren bir eğitim vererek, servislerinin üretici standardlarında kaporta onarımını mümkün kılıyor.
Eğitim kapsamında, ekipman kontrolleri ile servislerin yerinde eğitimi sağlanırken, yetkili servislerindeki kaporta teknisyenleri Mercedes-Benz Türk Hoşdere Fabrikası ve Pazarlama Merkezi eğitim bölümlerinde Mercedes-Benz Kaporta Teknisyeni eğitiminden geçiyorlar. Bu eğitim kapsamında yetkili servis teknisyenleri hem boya hem de kaporta kapsamında teorik ve pratik olarak 2 haftalık eğitim görüyor ve bu eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanıyorlar.
Mercedes-Benz yetkili servislerinde 6 aylık bir çalışma sonucunda kaporta ve boya onarım süreçlerinin hızlanması, kalitesinin daha da artması ve ekipman optimizasyonu alanlarında çalışmalar yürütülüyor ve süreçleri başarı ile tamamlayan yetkili servisler “Otobüs ve Kamyon Üretici Standardında Hasar Onarım Merkezi” ünvanını almaya hak kazanıyor. Sertifikalı servisler tarafından onarılan araçlara da “Üretici Standardında Onarım Sertifikası” veriliyor. Bu sertifika, araçların fabrika standardında, orijinal parçalar ile Mercedes-Benz Türk “Sertifikalı Kaporta ve Boya Teknisyenleri” tarafından onarıldığını ve fabrika çıkışında olduğu gibi tüm güvenlik performans ve konfor özelliklerine sahip olduğunu temin ediyor. Bununla birlikte müşterilerin araçlarındaki hasar onarımları Mercedes-Benz Türk’ün 1 yıl yedek parça ve işçilik garantisi altında oluyor.
Pilot çalışmasını Birollar Otomotiv İstanbul yetkili servisinde başlatan ve devamında Koluman ve Mengerler Ankara’da çalışmasını tamamlayan Mercedes-Benz Türk, müşterilerine daha kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlamak amacıyla tüm Türkiye genelinde bayilerinin sertifikasyon sürecini en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyor.
Editör: Doruk Kırbay / Ulaşım Dünyası Yazı İşleri Departmanı
Fotoğraflar: Ahmet Demet
3
Ford / Ynt: Ford Cargo Kamyonlar
« Son İleti Gönderen: Yasin Temizsoy Kasım 03, 2017, 23:38:52 »
• Ford Cargo
• 44 KP 315
• İstanbul


4
Mercedes - Benz / Ynt: Mercedes Benz Tourismo 15 RHD
« Son İleti Gönderen: Muhammet Özdemir Kasım 03, 2017, 22:06:31 »
• Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD
• 45 VM 498 / Soma Seyahat
• İstanbul Pendik

5
Kocaeli / Ynt: KBB | Man Lions City CNG Körüklü Otobüsleri
« Son İleti Gönderen: Muhammet Özdemir Kasım 03, 2017, 22:00:29 »
• Man Lions City CNG Körüklü
• Mercedes-Benz O 403
•158 41 PN 201
• 34 UV 8777 / Gürsel Turizm
• İstanbul/Pendik

6
• Temsa Safir II
• 33 EIF 03/ Mersin Travel "Mutlu Yollar 2+1"
• Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali

7
Temsa / Ynt: Temsa Safir II
« Son İleti Gönderen: Ertuğ Demirbaş Kasım 03, 2017, 21:17:22 »
• Temsa Safir II
• 33 EIF 03/ Mersin Travel "Mutlu Yollar 2+1"
• Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali

8
• MAN Fortuna Mega
• 26 E 2500 / Aydın Turizm 2+1
• Ankara

9
Man / Ynt: MAN Fortuna Mega
« Son İleti Gönderen: Ertuğ Demirbaş Kasım 03, 2017, 21:05:39 »
• MAN Fortuna Mega
• 26 E 2500 / Aydın Turizm 2+1
• Ankara

10
• Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD Relax
• 06 AS 114 / Pamukkale - Pamukyol
• Ankara

Sayfa: [1] 2 3 ... 10